Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

HESABIM
TÜM KATEGORİLER
SAYFALAR

Doğaana'nın hediyesini, insanoğlunun emeği ile harmanlıyoruz.

Peoni atölyesinde, bir tek şey için çalışırız: Benzersiz el yapımı ahşap masalarımızla, doğadaki paylaşımcı, dengeli, sağlam ve olumlu

enerjiyi mekanlara taşımak. Bunun için her şeyden önce her ağacın bireyselliğine değer verir ve doğal görünümünden en iyi 

şekilde yararlanmak için ustalıkla işleriz. 

Kesimden, fırınlamaya, kurutmadan ince işçiliklere kadar tüm üretim sürecini Peoni Ahşap Atölyemizin çatısı altında gerçekleştiriyoruz.

Türkiye genelinde doğal ömrünü tamamlamış, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından kesilmesi onaylanmış 

ağaçlar arasından en nadide olanları seçiyoruz. ( Aynı ormandan toplanmış olsa bile her ağaç kendi içinde doğal farklılıklar içerir.) 

Ağacın türüne göre 1 ila 1,5 yıl güneş ışığında bekletiyoruz. Seçilen keresteleri üreteceğimiz masa doğrultusunda dikkatlice ebatlıyor ve kesiyoruz. 

Kesilen keresteleri, 3 ay boyunca fırınlarımızda düzenli aralıklarla, özel bir sistemle ahşap fırınlarında kurutuyoruz. 

Doğal olan her şey kadar eşsiz. Doğal olan her şey kadar kusurlu.

Kereste işleme hazır hale geldikten sonra, ahşap ustalarımız kerestenin ideal kullanımını belirlerler ve gerçek potansiyelini gerçekleştirmek için şekillendirirler. Deneyimli ustalarımız, ağaca dengeli bir estetik anlayış ile yaklaşır ve geleneksel ahşap üretim teknikleri ile çalışırlar.

İşçilik sırasında, ağaca özel bir stil vermek yerine küçük ve becerikli dokunuşlarla ağacın eşsiz doğal güzelliğini ortaya çıkarırlar.

Masalarımızın üzerindeki ufacık doğal bir leke bile kendi doğasını yansıtır, size kendi hikayesini anlatır. Bu yüzden, hiç bir endüstriyel mobilya, bir mekanın hissini doğal kenarlı, el yapımı bir Peoni kadar değiştiremez.